top of page
IMG_3016.jpg

Russalu piirkond asub Märjamaa valla loodeosas metsade keskel Raplamaal, Tallinn-Pärnu maantee 50 kilomeetril. Ajalooline mõisakeskus on ürikuis esmakordselt mainitud aastal 1275. Siis oli küla nimeks Ruskeszalle. Russalu mõisast on teated alates 1546 aastast. Väikese küla südameks on üle Kasari jõe 1848.aastal ehitatud kivisild, mõisapark ja esimesest mõisahoonest ümber ehitatud endine algkoolihoone, kus 2002. aastast tegutseb Russalu Külakeskus.

Russalu kant on koos ümbritsevate küladega klassikaline Eesti talumaastik, kus looklevalt kruusateelt avanevad kaunid vaated ümbritsevale. Küla südamest voolab läbi Kasari jõgi, mida ääristavad jõeluhad ning kaunid luhaniidud.

 

Meie kandi inimesed käivad tihedamalt koos alates 2002 a. maikuust. Maakonna pressi sõnul algas siis “Varbola Siberi ärkamisaeg”.

 

Traditsioonilised külaüritused on jaanipäev, talgupäevad ja jõulupidu. Lisaks korraldatakse töötubasid, toiduklubi, seminaripäevi ning võõrustatakse külalisi.

 

Taastatakse ja hooldatakse jõudumööda külakeskuse hoonet ja ümbrust. Russalu inimesed on ikka aktiivselt osalemas küla ettevõtmistes ja igaüks, lastest pensionärideni, on andnud oma panuse, et siin hea olla oleks.

 

Kui tahad samuti mõnusalt aega veeta ja meile külla tulla, anna märku russalukeskus@gmail.com

või helista 52 11 623 või 56 655 001

Anchor 1
bottom of page